Zostań kim chcesz! – Bajkowe wakacje w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie

Zostań kim chcesz! – Bajkowe wakacje w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie

 

Wracamy wspomnieniami do jednego z najprzyjemniejszego okresów w roku – wakacji! Dzięki współpracy z Ośrodkiem Kultury Leśnej w Gołuchowie Omenaa Foundation oraz Rafał Brzoska Foundation zorganizowali kolonie dla swoich podopiecznych. Bajka Pana Kleksa miała przyjemność być częścią tego wydarzenia.
Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie leży na terenie Gminy Gołuchów, w powiecie pleszewskim, województwie wielkopolskim. To niezwykłe miejsce! W samym jego sercu znajdują się park-arboretum, Oficyna, Powozownia, Owczarnia i Dybul,a także zamek. W części budynków należących do OKL-u oraz zamku nagrywano niektóre zdjęcia nowej wersji kultowego klasyka „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy. To właśnie tu kilkadziesiąt podopiecznych z Domów Dziecka z całej Polski spędziło bajkowe wakacje, realizując autorski program motywacyjny „Zostań Kim Chcesz”.
Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie oferuje szeroki wachlarz atrakcji oraz zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, z których skorzystali nasi koloniści. Dzięki uprzejmości właścicieli odwiedziliśmy zagrodę żubrów, która znajduje się na terenie kompleksu zamkowego, uczestniczyliśmy w grze terenowej, prowadziliśmy obserwację drzew w części ozdobnej parku-arboretum oraz wzięliśmy udział w prelekcjach w Muzeum Leśnictwa – Powozowni. To był niezwykle kreatywny czas spędzony na łonie natury.
Misją Omenaa Foundation jest odnalezienie i wyróżnienie najmocniejszych talentów dzieci, które rozwijaliśmy podczas kolonii. Jednym z najważniejszych elementów obozów są warsztaty z psychoedukacji oraz testy Gallupa dopasowane do wieku podopiecznych. Jako Bajka zadbaliśmy o szereg warsztatów edukacyjnych, ekologicznych i kreatywnych, za pomocą których chcieliśmy pobudzić dziecięcą wyobraźnię i zachęcić projektowania marzeń. Nauka poprzez zabawę – to jest to, co w Bajce lubimy najbardziej. Nie zabrakło Profesora Kleksa, który towarzyszył kolonistom podczas codziennych aktywności.
 
ORGANIZATOR: Omenaa Foundation  
WSPÓŁPRACA: Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie
REALIZACJA PROGRAMU: Bajka Pana Kleksa
Sprawdź dostępność
No items found.
No items found.