FAQ

Czym jest Bajka Pana Kleksa i Abecja?

keyboard_arrow_down

Bajka Pana Kleksa to pierwsze w Polsce Centrum Kultury, Nauki i Zabawy. Posiadamy ponad 1400 m2 ekspozycji, podzielonej na 8 stref tematycznych: Ostatni Rezerwat Przyrody, Kraina Szpaka Mateusza, Kuchnia Pana Kleksa, Psi Raj, Królestwo Bajdocji, Abecja, Planeta Fantazja, Złomowisko Robotów. Odwiedzając nas, przechodzicie przez wszystkie strefy tematyczne w poszukiwaniu 3 zaginionych przedmiotów Pana Kleksa. Jest to podróż wypełniona wspólną zabawą, poszukiwaniem wskazówek i rozwiązywaniem zagadek. W towarzystwie doświadczonego animatora, stylizowanego na postać z książek o przygodach Pana Kleksa, bawią się całe rodziny.
„Podwodny Świat Królowej Aby” to nowa interaktywna wystawa edukacyjna, będąca przedłużeniem Bajki Pana Kleksa. Poświęcona jest ekologii i ochronie środowiska. Na zwiedzających czeka 13 multimedialnych stanowisk oraz ważne zadanie-pomoc Królowej Abie w ocaleniu planety przed katastrofą ekologiczną.

Jaki wiek jest odpowiedni do zwiedzania Bajki Pana Kleksa?

keyboard_arrow_down

Bajka Pana Kleksa to ekspozycja przygotowana z myślą o rodzinnym spędzaniu czasu. Odnajdą się u nas wszystkie dzieci w przedziale od 5 do 12 lat. Młodsze dzieci zapraszamy na swobodną zabawę bez limitu czasu.

Czy można zostawić dzieci same w Bajce Pana Kleksa?

keyboard_arrow_down

Niestety nie. W Bajce stawiamy na rodzinne spędzanie wolnego czasu. Współpraca rodzica i dziecka to gwarancja sukcesu :)

Czy można zwiedzać w weekend Bajkę bez przewodnika?

keyboard_arrow_down

W LUTYM zapraszamy na swobodne zwiedzanie Bajki i Abecji  BEZ LIMITU CZASU, podczas którego bez żadnych ograniczeń możecie korzystać z obu naszych przestrzeni.

Czy kupując bilet dla dziecka, bilet musi kupić również dorosły?

keyboard_arrow_down

Tak. W Bajce spędzamy czas rodzinnie. Ekspozycja jest tak pomyślana, że tylko współpraca dziecka z rodzicem będzie owocna na tyle, by odnaleźć wszystkie zaginione przedmioty Pana Kleksa.

Czy jest limit czasu w Bajce Pana Kleksa?

keyboard_arrow_down

Ze względu na komfort i bezpieczeństwo, w przypadku Zwiedzania z Przewodnikiem odwiedziny trwają ok. 3,5 godziny. Istnieją w Bajce również wydarzenia bez limitu - Swobodny Tydzień Bez Limitu Czasu, gdzie możecie zwiedzać ją swobodnie, a czas ograniczony jest wyłącznie godzinami otwarcia. Ta sama zasada dotyczy ostatnich weekendów miesiąca, gdy w Bajce trwa Swobodny Weekend Bez Limitu Czasu.

Ile kosztuje bilet wstępu do Bajki?

keyboard_arrow_down

Cena biletu wstępu jest uzależniona od rodzaju wydarzenia oraz od ilości i konfiguracji osób, które się do nas wybierają. Wszystkie ceny są podane na stronie www.bajkapanakleksa.pl/cennik po dokonaniu wyboru terminu (data i godzina) dla danego wydarzenia.

Gdzie znajdę informacje na temat konkretnego wydarzenia?

keyboard_arrow_down

Wszystkie wydarzenia są opisane w cenniku. Po dokonaniu wyboru terminu (data oraz godzina) przy rodzaju biletu należy nakierować kursor na literkę „i”. Jeśli nadal macie pytania, zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją, pod numerem telefonu: + 48 536 490 051.

Czy na ekspozycji są podpowiedzi co robić dalej?

keyboard_arrow_down

Tak, zwiedzamy ekspozycję według przygotowanego przez nas scenariusza. W Ostatnim Rezerwacie Przyrody, Agnieszka lub Adaś wprowadzają Was w scenariusz i zadania jakie dla Was przygotował Pan Kleks. W każdym miejscu Bajki znajdują się tabliczki z ciekawostkami i objaśnieniami.

Czy bilet rodziny zakłada obecność mamy i taty?

keyboard_arrow_down

Nie, każde więzi rodzinne są mile widziane, może to być na przykład Babcia i Mama z wnuczką i synem lub Ojciec z Dziadkiem z synem i córką.

Czy osobom niepełnosprawnym bez względu na wiek przysługuje bilet ulgowy?

keyboard_arrow_down

Tak, zawsze i niezmiennie. Osoba z niepełnosprawnością oraz opiekun wchodzą za 35 zł.

Czy kupując bilet dla osoby niepełnosprawnej muszę mieć ze sobą potwierdzenie?

keyboard_arrow_down

Tak, proszę mieć przy sobie legitymację lub orzeczenie o niepełnosprawności.

Czy honorujecie Katowicką Kartę Mieszkańca?

keyboard_arrow_down
Oczywiście. Z przyjemnością gościmy posiadaczy KATOWICKIEJ KARTY MIESZKAŃCA! Zniżka dla każdej osoby, która posiada kartę wynosi 20%. Na miejscu wymagane jest posiadanie dokumentu potwierdzającego posiadanie karty. KOD: KATOWICE - kod należy wpisać podczas zamówienia.

Czy istnieje możliwość zwrotu biletów?

keyboard_arrow_down

Niestety nie, dlatego prosimy o przemyślane zakupy.

Co w przypadku rodzin wielodzietnych?

keyboard_arrow_down

Należy kupić bilet rodzinny 2+2. Za każde kolejne dziecko dopłacimy 49 zł w tygodniu oraz w weekend.

W jaki sposób kupić bilet rodzinny?

keyboard_arrow_down

Bilet rodzinny występuje w 2 opcjach: BILET RODZINNY 2+2 oraz BILET RODZINNY 2+1. W przypadku BILETU RODZINNEGO 2+1 konfiguracja uczestników jest dowolna, zatem nie ma znaczenia czy odwiedza nas 2 dzieci i 1 osoba dorosła czy 1 dziecko i 2 osoby dorosłe. Do biletów rodzinnych należy dodać bilety kontrolne: Dla BILETU RODZINNEGO 2+2 należy wybrać 3 BILETY KONTROLNE 2+2 Dla BILETU RODZINNEGO 2+1 należy wybrać 2 BILETY KONTROLNE 2+1

Czy po ekspozycji można poruszać się wózkiem?

keyboard_arrow_down

Niestety nie ma takiej możliwości. Dla wygody mamy i maluszka zachęcamy do skorzystania z chusty lub nosidełka. W przypadku osób z niepełnosprawnością ruchową istnieje możliwość poruszania się po ekspozycji na wózku.

Co oferuje Bajka w tygodniu i w weekend?

keyboard_arrow_down

Bajka Pana Kleksa w tygodniu to czas swobodnej zabawy bez limitu. Co to oznacza? Sami decydujecie ile czasu chcecie u nas spędzić i w której strefie się bawić. W cenie jednego biletu macie aż dwie atrakcje: Bajkę i Abecję!
W weekend w Bajce zapraszamy na zwiedzanie Bajki i Abecji z przewodnikiem. Jedno jest pewne: w sobotę i niedzielę spotkacie z całą pewnością gospodarzy bajkowego miejsca: Profesora Kleksa i Królową Abę!

Czy można kupić u was bilet w formie voucherów na prezent?

keyboard_arrow_down

Oczywiście. Vouchery są dostępne na naszej stronie biletowej jako bony upominkowe. Do Bajki Pana Kleksa do wyboru są 3 opcje: voucher rodzinny 2+1, voucher rodzinny 2+2 oraz voucher rodzinny 2+3. Vouchery zakupione w 2024 są ważne do końca świata i jeden dzień dłużej.

Czy macie ofertę dla grup?

keyboard_arrow_down

Oczywiście! Oferta dla grup składa się ze Zwiedzania Bajki oraz Abecji z Przewodnikiem oraz warsztatów. Więcej informacji znajdziecie na https://bajkapanakleksa.pl/bajka-dla-szkol Zapraszamy do kontaktu z Martą Job, która chętnie odpowie na wszelkie pytania: marta@bajkapanakleksa.pl, tel: +48 668 121 790.

Czy w Bajce można zorganizować urodziny dla dziecka?

keyboard_arrow_down

Tak! Wszystkie informacje, dostępne scenariusze oraz ceny znajdziecie na stronie https://bajkapanakleksa.pl/wystrzalowe-urodziny . W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Pauliną, e-mail: Paulina@bajkapanakleksa.pl, tel: +48 691 058 333

Czy parking u Państwa jest bezpłatny?

keyboard_arrow_down

Do 3h parking jest bezpłatny, powyżej 3h to koszt 6 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Pamiętajcie, aby przed opuszczeniem Bajki, okazać pracownikowi recepcji bilet parkingowy, w celu uzyskania bezpłatnych 3h.

Czy można zakupić bilet na miejscu w kasie?

keyboard_arrow_down

Tak, ale może się okazać, że bilety na daną godzinę zostały już wyprzedane. W trosce o Wasz komfort i bezpieczeństwo, ograniczamy ilość osób na ekspozycji. Dlatego też rekomendujemy zakup online na stronie www.bilety.bajkapanakleksa.pl

Jaka jest cena dla osób indywidualnych?

keyboard_arrow_down

Cennik biletów jest dostępny na www.bilety.bajkapanakleksa.pl po dokonaniu wyboru terminu oraz godziny z kalendarza wydarzeń.

Jak do Was dojechać komunikacją?

keyboard_arrow_down

Kursuje do nas autobus linii 940. Należy wysiąść na przystanku Fabryka Porcelany. Ukaże się Wam kompleks budynków. Kierujcie się na lewą stronę, a następnie szukajcie Budynku D, klatka 006. To właśnie tutaj znajduje się wejście do Bajki. Można do nas dojechać również tramwajem – kursuje do nas większość linii. Kierujcie się na przystanek Zawodzie Ośrodek Sportowy, który jest najbliższym do Bajki Pana Kleksa, w przypadku dojazdu tramwajem. Nasza lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/yYafejQZ6UYKv55G8

Jak przygotować się do wizyty w Bajce Pana Kleksa?

keyboard_arrow_down

Wszystko, czego będziecie potrzebować to druga para skarpetek na zmianę przed wejściem na ekspozycję i dobry humor. W Bajce posiadamy foliomaty do obuwia, z których mogą skorzystać dorośli (tylko pełne obuwie).

Czy muszę drukować bilety?

keyboard_arrow_down

Nie ma konieczności drukowania biletów. Wystarczy okazać je na urządzeniu mobilnym.

Nie dostałem/am wiadomości e-mail z biletami

keyboard_arrow_down

Wiadomości są wysyłane automatycznie, stąd bardzo często skrzynka pocztowa odbiorcy przenosi wiadomości do różnych folderów. Prosimy sprawdzić w pierwszej kolejności folder SPAM, a następnie pozostałe foldery. W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszą recepcją pod numerem: +48 536 490 051

Czy w Bajce Pana Kleksa można coś zjeść?

keyboard_arrow_down

Posiadamy kawiarnię Meluzyna w Bajce, w której ofercie znajdują się wytrawne przekąski na ciepło i zimno, ciepłe i zimne napoje oraz pyszne ciasta i desery od lokalnych dostawców. Dodatkowo uruchomiliśmy kawiarnię Na Kutrze, która znajduje się w Abecji. Wszystko w trosce o Państwa komfort.

Czym jest ZAGRAJ z KLEKSEM?

keyboard_arrow_down

ZAGRAJ z KLEKSEM! to pierwsza w Europie gra z narracją na żywo. To propozycja dla najmłodszych i pożytecznie spędzony czas przed komputerem. Interaktywna rozrywka w wirtualnym, bezpiecznym świecie gier, zabaw i edukacji pozwala dzieciom zaangażować się i wyszaleć się w czasie długich godzin spędzanych w domu. Pod okiem wykwalifikowanego przewodnika dzieci zanurzą się w trójwymiarowy świat kultowej książki Jana Brzechwy. Więcej informacji o ZAGRAJ z KLEKSEM! znajdziecie pod adresem https://bajkapanakleksa.pl/zagraj-z-kleksem

Regulamin sprzedaży biletów

Więcej >

Regulamin Bajki Pana Kleksa

Więcej >

Masz jakieś pytania?

Napisz lub zadzwoń
+48 536 490 051
Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Oj. Coś poszło nie tak, spróbuj jeszcze raz.