Zagraj z Kleksem. Gra z narracją na żywo!

Projekt zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, na lata 2014-2020 dla Osi Priorytetowej: III. Konkurencyjność MŚP dla działania: 3.2. Innowacje w MŚP Interaktywna wirtualna Bajka Pana Kleksa.

3 nowe światy już dostępne! Pobierz aplikację i kup bilet za jedyne 15 zł.

Koniec nudy w domach! Czas na przygodę w towarzystwie Profesora Kleksa. Czeka aż 6 światów, w których toczą się rozgrywki.„Zagraj z Kleksem” zabierze Was w podróż po krainach znanych z kart powieści Jana Brzechwy i przestrzeni Bajki Pana Kleksa, pełnych wyzwań, zabawy i wiedzy. Do Ostatniego Rezerwatu Przyrody, Królestwa Bajdocji i Krainy Szpaka Mateusza teraz dołączają nowe krainy! To podwodna Abecja, w której będziecie łapać potwory, Fantazja, którą musicie posprzątać po Beboku oraz Psi Raj, gdzie czeka na Was podróż latającym statkiem w towarzystwie psiego przyjaciela.Stwórz własny, niepowtarzalny awatar, który podkreśli Twój styl!

Pod czujnym okiem Profesora Kleksa (w rolę którego wciela się prawdziwa osoba, przewodnik zabawy) wyrusz na poszukiwania zaginionych Magicznych Guzików, rozrzuconych po całym wirtualnym świecie przez psotliwego przyjaciela pana Kleksa – Beboka. Kto znajdzie najwięcej guzików?

Zabawa obfituje w liczne quizy, zagadki i wyzwania. Podczas przygody zachowaj czujność, a znajdziesz tajemnicze Kryształy Wiedzy!Wykaż się wiedzą, sprytem i zręcznością, zaproś znajomych i sprawdź, kto najlepiej radzi sobie w „Zagraj z Kleksem”!Koniec nudnych czatów i męczącego pisania! Podczas rozgrywki możesz rozmawiać z przyjaciółmi na żywo, za pomocą mikrofonu!

Innowacyjna multimedialna rozrywka dla Twojego dziecka!

„Zagraj z Kleksem” to całkowicie innowacyjna propozycja dla najmłodszych i pożytecznie spędzony czas przed komputerem. Interaktywna rozrywka w wirtualnym, bezpiecznym świecie gier, zabaw i edukacji pozwala dzieciom zaangażować się i wyszaleć się w czasie długich godzin spędzanych w domu. Pod okiem wykwalifikowanego przewodnika dzieci zanurzą się w trójwymiarowy świat kultowej książki Jana Brzechwy.

Platforma umożliwia najmłodszym kreatywne spędzenie czasu z rówieśnikami, wypełniając lukę, która powstała po zamknięciu szkół i innych miejsc, w których dzieci mogą wspólnie bawić się i podejmować wyzwania na żywo. Dzięki systemowi przestrzennego dźwięku, dzieci mogą płynnie i wygodnie porozumiewać się z rówieśnikami, zawierać nowe znajomości i ćwiczyć kompetencje społeczne.  To tutaj w ciągu 120 minut dziecko chłonąć będzie wiedzę w najlepszy możliwy sposób – przez mądrą zabawę! Biorąc udział w quizach zdobywać będą kryształy wiedzy i rywalizować o magiczne guziki, co gwarantuje całej grupie niezapomniane emocje i ducha współzawodnictwa! Dzięki osobie wykwalifikowanego przewodnika każda rozgrywka pozostaje unikatowa i niepowtarzalna. Przebieg zabawy zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni uczestników!

Bilet za jedyne 15 zł!

W cenie gracze otrzymują aplikację oraz dostęp do 120 minut rozrywki na żywo w towarzystwie naszego przewodnika- prof. Kleksa oraz rówieśników z całej Polski! Rozgrywki są dostępne 7 dni w tygodniu. Przy ponownej wizycie nie jest wymagane kolejne pobranie aplikacji, wystarczy wpisać numer nowego biletu.

Jak zagrać?

1. Zapewnij sobie sprzęt zgodny z minimalnymi wymaganiami, stabilne łącze, słuchawki i mikrofon.2. Pobierz i zainstaluj aplikację, kup bilet, zaloguj się lub zarejestruj konto. 3. Stwórz swojego awatara i wejdź do tutoriala, aby sprawdzić czy wszystko działa jak należy, zapoznaj się z ustawieniami sterowania i bądź przygotowany na docelową rozgrywkę!4. Aktywuj kod biletu chwilę przed rozgrywką.
  • Zapewnij sobie sprzęt zgodny z minimalnymi wymaganiami, stabilne łącze, słuchawki i mikrofon.
  • Pobierz i zainstaluj aplikację, kup bilet, zaloguj się lub zarejestruj konto.
  • Stwórz swojego awatara i wejdź do tutoriala, aby sprawdzić czy wszystko działa jak należy, zapoznaj się z ustawieniami sterowania i bądź przygotowany na docelową rozgrywkę!
  • Aktywuj kod biletu chwilę przed rozgrywką.

Pytania i odpowiedzi

Czym jest „Zagraj z Kleksem”?

keyboard_arrow_down

„Zagraj z Kleksem” to interaktywna rozgrywka, podczas której użytkownicy spotykają się, aby pomóc Panu Kleksowi w odnalezieniu Magicznych Guzików i Kryształów Wiedzy, wysypanych z Sekretów Pana Kleksa przez psotnego Beboka. Połączenie na żywo, sposób narracji animatora i aktywności pozwalają na interakcję – uczestnicy mają możliwość porozumiewania się miedzy sobą, a moderatorem i opiekunem jest nikt inny, jak Ambroży Kleks lub Królowa Aba. Poszczególne elementy mają wartość edukacyjną i tak np. Kryształy Wiedzy stanowią nośniki informacji o roślinach, zwierzętach czy ciekawostkach naukowo-historycznych. Tworząc swojego awatara, przemierzając 6 światów tj. Ostatni Rezerwat Przyrody, Kraina Szpaka Mateusza, Bajdocja, Psi Raj, Abecja i Fantazja uczestnicy biorą udział w niepowtarzalnym wydarzeniu, którego przebieg zależy od ich kreatywności, aktywności oraz spontaniczności grupy.

Ile czasu trwa udział w rozgrywce?

keyboard_arrow_down

„Zagraj z Kleksem” trwa ok. 120 minut.

Jakie funkcje posiada „Zagraj z Kleksem”?

keyboard_arrow_down

„Zagraj z Kleksem” to wieloosobowa rozgrywka moderowana. Podczas niej Użytkownicy mają możliwość nawiązywania interakcji, prowadzenia rozmów bezpośrednio przez mikrofony oraz wspólnego wykonywania zadań pod okiem Pana Kleksa lub Królowej Aby, pełniących funkcję opiekunów i moderatorów. Zadaniem Użytkowników będzie zdobywanie Kryształów Wiedzy i Magicznych Guzików. Każdy Użytkownik będzie miał możliwość stworzenia własnego awatara. Rozgrywka posiada także aktywny czat.

W jaki sposób zagrać z Kleksem?

keyboard_arrow_down

Aby wziąć udział w rozgrywce należy dokonać zakupu biletu na wybrany dzień i na konkretną godzinę. Na podany podczas zakupu adres e-mail, zostanie przysłany link do pobrania aplikacji, jednorazowy kod dostępu oraz wszelkie wymagane informacje. Aplikację należy pobrać na swój komputer i zainstalować. Można ją również pobrać klikając tutaj.

Czy wzięcie udziału w „Zagraj z Kleksem” wymaga dodatkowego oprogramowania?

keyboard_arrow_down

Tak, do uczestnictwa w rozgrywce niezbędne będzie pobranie i zainstalowanie aplikacji. Aplikacja jest możliwa do pobrania za pośrednictwem linka, wysłanego na adres e-mail, wskazany przez Kupującego podczas składania zamówienia. Można ją również pobrać klikając tutaj.

Skąd mogę pobrać aplikację „Zagraj z Kleksem”?

keyboard_arrow_down

Kliknij w link aby pobrać aplikację (link). Każdorazowo link do pobrania aplikacji jest również wysyłany na adres e-mail, wskazany przez Kupującego podczas składania zamówienia.

Co jest potrzebne, aby wziąć udział w rozgrywce?

keyboard_arrow_down

Do udziału w rozgrywce niezbędny jest komputer stacjonarny (PC) lub laptop, głośniki oraz mikrofon, a także stabilne łącze internetowe. Obecnie większość laptopów posiada wbudowane głośniki i mikrofon, wystarczające do udziału w Przygodzie.

Czy do zagrania będzie potrzebna kamera?

keyboard_arrow_down

Udział w rozgrywce nie wymaga posiadania kamery. Użytkownicy nie będą widoczni.

Jakie wymagania musi spełniać mój komputer, aby zagrać z Kleksem?

keyboard_arrow_down

Dla poprawnego działania aplikacji, niezbędne jest spełnienie minimalnych wymagań sprzętowych:
• system operacyjny: Windows  10
• procesor: Intel Core i5 min. 4-rdzeniowy
• RAM: 8GB
• karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 670 / AMD Radeon HD 7870
• RAM karty graficznej: 2GB
• miejsce na dysku: 4GB
• minimalna prędkość internetu: 10Mb/s

Dla osiągnięcia najlepszych wrażeń i płynnej rozgrywki obowiązują zalecane wymagania sprzętowe:system operacyjny:
• Windows  10procesor: Intel Core i5 min. 4-rdzeniowy
• RAM: 8GB
• karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780M
• RAM karty graficznej: 4GB
• miejsce na dysku: 4GB
• prędkość internetu: 100Mb/s

Jaki jest wymagany system operacyjny komputera lub laptopa, aby wziąć udział w rozrywce?

keyboard_arrow_down

„Zagraj z Kleksem” jest aplikacją obsługiwaną wyłącznie przez system operacyjny Windows 10.

Czy mogę zagrać za pośrednictwem telefonu lub tabletu?

keyboard_arrow_down

Obecnie nie ma możliwości skorzystania z rozgrywki za pośrednictwem urządzeń mobilnych

Jaka jest cena biletu uczestnictwa w rozgrywce?

keyboard_arrow_down

Cena biletu uczestnictwa wynosi 15 zł za jednego Użytkownika.

Czy na podstawie jednego biletu w rozgrywce może wziąć udział rodzeństwo?

keyboard_arrow_down

W rozgrywce może wziąć udział rodzeństwo, pod warunkiem zakupu biletu dla każdego dziecka. Rozgrywka musi się w takim przypadku na dwóch komputerach.

Zakupiłem/am bilet uczestnictwa w „Zagraj z Kleksem”. Czy mogę zmienić termin uczestnictwa?

keyboard_arrow_down

Nie ma możliwości zmiany terminu uczestnictwa w rozgrywce.

Jak długo ważny jest bilet?

keyboard_arrow_down

Bilet obowiązuje wyłącznie w wybranym terminie. Nie ma możliwości wykorzystania go w innym terminie niż wybrany podczas zakupu.

Jaki jest minimalny wiek uczestnika rozgrywki?

keyboard_arrow_down

Uczestnik  powinien posiadać umiejętność płynnego czytania, aby móc samodzielnie wziąć udział w rozgrywce. Pozostałe dzieci mogą skorzystać z uczestnictwa przy asyście rodzica lub opiekuna, również dlatego, iż niektóre funkcjonalności mogą okazać się zbyt trudne do wykonania przez młodsze dzieci.

Czy do uczestnictwa w rozgrywce jest potrzebny rodzic?

keyboard_arrow_down

W przypadku dzieci, które nie posiadają umiejętności płynnego czytania zalecana jest asysta rodzica lub opiekuna. Pozostałe dzieci mogą samodzielnie uczestniczyć w Przygodzie

Czy mogę zagrać kilka razy?

keyboard_arrow_down

Oczywiście, jednak każdy udział w rozgrywce wymaga zakupienia biletu obowiązującego w konkretnym, wybranym przez Kupującego terminie.

W jaki sposób zalogować się w aplikacji „Zagraj z Kleksem”?

keyboard_arrow_down

Aby wziąć udział w rozgrywce należy posiadać konto ZAGRAJ z KLEKSEM!

• jeśli brałeś już udział w rozgrywce, zapewne posiadasz już konto. Wybierz opcję „Zaloguj się”, podaj adres email i hasło;

• jeśli to jest Twoja pierwsza rozgrywka, wybierz opcję „Zarejestruj się”. Następnie podaj swój adres email oraz ustal hasło. Następnie, potwierdź swoje hasło, wpisując je ponownie.

Po zalogowaniu/ zarejestrowaniu, zostaniesz przeniesiony do tworzenia awatara. Dostosuj swój awatar i wpisz imię nad postacią. Ostatnim krokiem będzie aktywacja biletu- podaj kod, znajdujący się pod kodem kreskowym na bilecie.

Czy można grać offline?

keyboard_arrow_down

Nie ma takiej możliwości, będąc offline możesz jedynie skorzystać z Samouczka, dostępnego po zainstalowaniu aplikacji.

W jaki sposób włączyć lub wyłączyć mikrofon podczas rozgrywki?

keyboard_arrow_down

Mikrofon w grze jest włączony, jednak pozostali Użytkownicy nie będą Cię słyszeć w każdej chwili. Jeśli chcesz, aby słyszeli Cię wszyscy Użytkownicy podczas rozgrywki, mówiąc przytrzymaj „T”.

W jaki sposób można sterować postacią w „Zagraj z Kleksem”?

keyboard_arrow_down

Po zainstalowaniu aplikacji, zanim dołączysz do rozgrywki, skorzystaj z Samouczka, dzięki któremu nauczysz się, w jaki sposób sterować Twoją postacią

Zacina mi się obraz podczas rozgrywki. Co zrobić?

keyboard_arrow_down

W pierwszej kolejności sprawdź, czy Twój komputer spełnia minimalne wymagania sprzętowe. Jeśli tak, sprawdź swoje połączenie z Internetem. Pamiętaj, że minimalna prędkość Internetu powinna wynosić 10 Mb/s, a dla uzyskania najlepszej jakości 100 Mb/s.